faq

FAQ to odpowiedzi na pytania często zadawane przez klientów.

Kto będzie mógł prowadzić stronę parafii, to znaczy zarządzać jej treściami?

Osoba, która zamawia stronę dostanie od nas hasło do programu zarządzania treściami. Będzie głównym administratorem. Możemy przyjąć założenie, że będzie to proboszcz lub np. wyznaczona przez niego osoba. Administrator może założyć konta innych Redaktorów i w ten sposób wiele osób może prowadzić stronę. Może być tak, że jedną stronę prowadzi proboszcz, wikariusze i np. wyznaczone osoby, które odpowiadają za konkretne zakładki w menu tej strony.

Można nawet utworzyć konto Redaktora przykładowo dla osoby z Chóru Parafialnego, która będzie publikowała aktualne informacje o działalności tego chóru.

Jak długo czeka się na uruchomienie strony?

Każde zamówienie należy oceniać indywidualnie. Jeżeli zamawiający wyśle do nas zdjęcia parafii, to można przyjąć założenie, że w trzy dni robocze my prześlemy projekt graficzny strony. Jeżeli projekt się spodoba, to w około 7-10 dni roboczych strona jest programowana i następnie udostępniana w Internecie. Wtedy też można już dodawać treści do strony i jest ona dostępna dla czytelników.

Jaki będzie adres mojej strony parafialnej?

Najlepsze rozwiązanie to sytuacja, w której parafia posiada swój własny adres. Zakup domeny jest bardzo prosty. Pomagamy zakupić domenę. Państwo wypełniacie tylko formularz. Podłączenie domeny itp. leży po naszej stronie.

To naprawdę bardzo ważne, aby parafia miała swój adres i była jego właścicielem. Można w ten sposób uniknąć sytuacji, w której klient rezygnuje z usługi w wybranej firmie i nie ma prawa do swojego adresu. Dlatego w naszej firmie klient zawsze jest właścicielem swojej domeny. Niestety wiele firm nie informuje swoich klientów jak ważne jest posiadanie domeny. Te firmy kupują domeny „na siebie” i potem każą sobie słono płacić za ich odsprzedanie.

Można wysłać do nas kilka propozycji adresów Państwa strony parafialnej, a my sprawdzimy, czy są one wole i dostępne.

Czy moja strona parafialna poprawnie zadziała na telefonie komórkowym?

Tak: wszystkie tworzone strony są przyjazne dla komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, smartfonów.

Czy muszę kilka razy dodawać te same treści, aby poprawnie pokazały się na komputerze i telefonie?

Oczywiście nie! Treści zawsze dodaje się jeden raz. Nasz program dba oto, aby wyglądały one poprawnie na każdym typie urządzenia i ekranu.

Czy poradzę sobie z obsługą programu do zarządzania treściami strony?

Naszym zdaniem bez problemów. Jeżeli wystąpią jakieś trudności zawsze można poprosić o pomoc naszego eksperta (wysyła się do niego wiadomość z poziomu programu). Dostępny jest też poradnik (dział „pomoc” programu).

Z tego, co sami obserwujemy możemy powiedzieć, że praktycznie wszyscy klienci bez trudu radzą sobie z prowadzeniem własnej strony często chwaląc nas za to, że przygotowaliśmy przyjazny i prosty w obsłudze program.

Czy istnieje możliwość umieszczenia na stronie ciekawych informacji dotyczących kalendarza liturgicznego?

Tak. Mamy gotowy program do realizacji tego zadania. Dzięki niemu na Państwa stronie codziennie pojawi się informacja o aktualnym okresie liturgicznym, informacja o świętach (także tych przechodnich) itp.

Czy mogę kontrolować to, kto pomaga mi w prowadzeniu strony?

Tak. Główny Administrator może tworzyć konta innych Redaktorów treści i określać jakie mają oni prawa dostępu do programu. Mogą np. dodawać tylko ogłoszenia parafialne lub zarządzać aktualnościami.

Czy można do nowej strony zakupionej w Państwa firmie przenieść treści, które zamieszczone są na starej stronie parafialnej?

W większości przypadków tak. Można je np. wprowadzić do programu i będą poprawnie wyświetlały się także na nowej stronie. Zawsze warto wysłać do nas adres starej strony internetowej i już wtedy powiemy jak przenieść dane lub pomożemy w tym.

Czy opłata za stronę i jej prowadzenie wynosi naprawdę 500zł netto rocznie?

Tak. Do tej ceny trzeba doliczyć 23% podatku Vat. Zatem za rok klient płaci 615zł brutto. To bardzo korzystna cena zważywszy, że za samą stronę trzeba zapłacić naszym zdaniem co najmniej tysiąc złotych, serwer od 50 do 300zł plus korzystać z pomocy informatyka. Państwo w tej cenie macie nową stronę, wszystkie potrzebne usługi do jej prowadzenia i uruchomienia oraz dostęp do świetnego programu zarządzania treściami.